Puidukaitse täiendava töötluse abil

Naturaalset puitu on soovitatav esimesel võimalusel puidukaitsevahendiga töödelda, et pikendada toote eluiga ja hoida ilusat välimust. Loe lähemalt.

Viimistlemata puit muutub aja jooksul halliks, sellele võib tulla sine ja hallitus. Puidu töötlemine puidukaitsevahenditega kaitseb puitu seenhaiguste, putukakahjustuste ja mädaniku eest ning aitab säilitada puidu kaunist välimust. Soovitame kasutada Palmako AS puidutöötlusvõimalusi. Töödeldud puittoodete pindu pole vaja peale paigaldamist kruntida või puidukaitsevahendiga katta. Pakume erinevaid töötlusvõimalusi olenevalt toote tüübist.

Kastmine

Palmakos on olemas töötlemisvannid pruuni, halli ja valge kastmise jaoks. Aiamaju ja muid suuremaid esemeid on võimalik tellida Sarpap & Cecil Industries’i vesilahustuva Axil 3000 P kastmisvedelikuga töödelduna. Kastmine tagab puidu kaitse kasutusklassides 1-3. Lisaks puidukaitsevahendile, mis annab vastupidavuse bioloogilistele kahjustajatele ja UV kiirgusele, sisaldab kastmisvedelik värvipigmenti. Pruun ja hall kastmisvedelik võivad tugevdada toodete värvitooni, kuid valge kastmisvedelik sobib hästi värvimiseelseks töötluseks. Pigment pleegib aja jooksul, kuid see ei mõjuta puidukaitse omadusi.

Kastmisprotsessi käigus asetatakse toode umbes 30 minutiks kastmisvedelikuga täidetud vanni, kus vedelik saab puidu sisse imbuda. Seejärel lastakse tootel enne pakkimist õhu käes kuivada.

Kastmine võimaldab töödelda ka neid pindu, kuhu oleks pintsiliga ebamugav ligi pääseda või kuhu oleks keeruline puidukaitsevahendit kanda. Tulenevalt värvi või puidukaitsevahendi tootja soovitustest tuleks UV kiirguse, mustuse ja mehaaniliste vigastuste vastu parima kaitse tagamiseks esimesel võimalusel kanda tootele ka viimistluskiht. Töödeldud puidule tuleks kanda vähemalt kaks viimistluskihti ja jälgida, et puit oleks enne värvima hakkamist kuiv.

Palmako kastmine

Vaata PDF-i

Värvimine

Palmako AS on investeerinud tänapäevasesse värvimistehnoloogiasse, mis võimaldab värvida väiksemaid tooteid nagu aiapaneelid ja postid. Tooteid värvitakse valgeks ja halliks, kasutades moodsat flow-coat tehnoloogiat vihmutuskambri meetodil. Värvimiskambri niisutussüsteem aitab tagada värvimiseks sobivat keskkonda. Peale värvimist kuivavad detailid 30 m pikkuses kuivatuskambris, mis tagab kuivamisprotsessi kontrollitavuse.

Suuremad esemed nagu aiapaneelid pakitakse peale kuivamist termokahanevasse kilesse, mis kaitseb tooteid kuni lõpptarbijani jõudmiseni transpordi ja ladustamise käigus tekkida võiva tolmu, pori ja niiskuse ning mehhaaniliste kahjustuste eest.

Palmako värvimine

Vaata PDF-i

Süvaimmutamine

Pikendamaks puittoodete eluiga, immutatakse tooteid vaakum-surve-vaakum-meetodil impralit®-KDS (HC3, HC4) ja Embalit (HC) immutuskemikaalidega.

Immutusprotsessi käigus tungib immutuskemikaal vaakumi ja surve abil sügavale puitu. Kõigepealt tekitatakse puidu rakuõõnsustes vaakum, misläbi eemaldatakse rakkudest õhk. Seejärel täidetakse rakuõõnsused immutuskemikaali töölahusega, mis surutakse puitu kõrgsurve all. Erinevatel toodetel, turgudel ja vastavalt klientide erisoovidele kasutatakse erinevaid immutusprotsesse, kuid suurem osa Impresti toodangust on immutatud vastavalt Euroopa Standardis EN351-1 sätestatud riskiklassidele HC2, HC3 ja HC4.

Rohelised ja pruunid süvaimmutatud tooted on immutatud Impralit®-KDS immutuskemikaaliga Rütgers Organics GmbH-lt. See on vee baasil kroomivaba puidukaitsevahend, mis kaitseb puitu kahjurite (sh termiitide), pehkimise ja seentest põhjustatud kõdunemise eest. Peale selle annab vahend ajutise kaitse sine ja hallituse vastu. Embalit P/Embacolor CG Hoetmer b.v-lt on hall immutuskemikaal, mille toimeaineks on propiconazole. Selle immutusvedelikuga töödeldud puit ei sisalda raskemetalle ja vastab riskiklassile 3. Immutuskemikaal tagab puidule kaitse pikkadeks aastateks.

Puit pannakse immutusautoklaavi ja tekitatakse eelvaakum. Puidu rakud tühjendatakse õhust ja niiskusest.

Autoklaav täidetakse immutuskemikaaliga.

Hüdraulilise rõhuga surutakse kemikaal puitu.

Autoklaav tühjendatakse.

Lõppvaakum eemaldab üleliigse immutuskemikaali.

Palmako süvaimmutus

Vaata PDF-i