Uksed ja aknad

Uste ja akende valikus on suvemaja kvaliteediga (majad seinapaksusega 44 ja 70 mm) ja elumaja kvaliteediga (majad seinapaksusega 88+ mm) uksed-aknad. Suvemaja kvaliteediga avatäidetena saab kasutada Palmako enda tooteid või tellida need Palmako koostööpartneritelt (enamikul juhtudel võtab projekteerija otsuse vastu maja tehniliste andmete põhjal). Elumaja kvaliteediga uksed ja aknad tellitakse koostööpartneritelt.

Klaaspaketid – akna- ja ukseklaasina kasutatakse 12 mm, 15 mm ja 17 mm paksuseid klaaspakette.

Tihendid – aknad ja uksed on varustatud kummitihenditega.
 

Sealed units Rubber seals

Viimistlusvõimalused

Majade uksed ja aknad saab tarnida tehases värvituna. Värvitooni saab valida RAL värvikaardilt.

Kõige populaarsemad värvitoonid on:

NB! Värvitoonid on illustratiivsed! Kodulehel näidatud värvitoonid võivad tegelikest värvidest erineda.

 

Art.-Nr. 1001

Art.-Nr. 3009

Art.-Nr. 6006

Art.-Nr. 7016

Art.-Nr. 9005

Art.-Nr. 9010

Summer house quality Living house quality Summer house quality Living house quality

Uksed

Palmako majade siseuksed on tavaliselt tahveluksed ja välisuksed puitpaneeluksed. Pakume ka vineeruksi, mida saab katta laudisega. Kõikidel palkmaja ustel on pakettklaas.

Lukk – suvemaja kvaliteediga majade korral kasutab Palmako silinderlukke ja elamu kvaliteediga majade korral lukke, millel on siseküljel pöördnupp.

Lävepakk – suvemaja kvaliteediga majade lävepakud on kaetud roostevaba terasega; elamu kvaliteediga majade lävepakud on tehtud lehtpuidust.

Window shutters Shutter latch Shutter retainer Water gutters

Aknad

Sisse- või väljapoole avanevad aknad – suvemaja ja elumaja kvaliteediga majade avatäiteid iseloomustab kas sissepoole (Saksa tüüpi) või väljapoole avanemine (Taani tüüpi). Kõik aknad on kahe- või kolmekordsed klaaspaketid.

  Suvemaja Elumaja
Saksa tüüpi – sissepoole avanevad Aknad avanevad sissepoole ning on varustatud kald- ja pöördmehhanismiga, mida saab avada kahe käega. Aknad avanevad sissepoole ning on varustatud kald- ja pöördmehhanismiga, mida saab avada ühe käega.
Taani tüüpi – väljapoole avanevad Aknad avanevad väljapoole ja avatud aknad saab kinnitada aknafiksaatoriga. Aknad avanevad väljapoole ja avatud aknad saab kinnitada aknalingiga.

 

Sirge/kaarega – valida saab sirge või kaarekujulise ülaservaga aknad.

Aknatrellid – akendele pakume ka aknatrelle. Trellid paigaldatakse tehases ja need tuleb valida tellimisel.

Aknaluugid – aknad saab tellida aknaluukidega. Luugid tuleb valida maja tellimisel. Luugid saab paigaldada ainult sissepoole avanevatele akendele.

Aknaplekid – Palmako suvemaja ja elumaja kvaliteediga majade aknad on varustatud alumiiniumist akna veeplekkidega.