Maintenance

Puit kui elav looduslik materjal on tundlik keskkonna muutustele. Suured ja väikesed praod, värvide mäng ja struktuurimuutused ei ole mitte kvaliteedivead, vaid tingitud puidu kasvamisest ja loodusliku materjali eripäradest.

Viimistlemata puit (välja arvatud vundamendiprussid) muutub aja jooksul halliks, sellele võib tekkida sine ja hallitus. Puidu töötlemine puidukaitsevahenditega
kaitseb puitu seenhaiguste, putukakahjustuste
ja mädaniku eest. Seetõttu soovitame puitdetailid viivitamatult puidukaitsevahendiga katta.

Soovitame katta põrandalauad eelnevalt värvitu puiduimmutusvahendiga, eriti laudade alumised küljed, millele pärast maja kokkumonteerimist enam ligi ei pääse. Ainult sel juhul saab takistada niiskuse sisseimbumist. 

Soovitame kindlasti töödelda puiduimmutusvahendiga ka uksi ja aknaid. Oluline on uksi-aknaid töödelda kindlasti nii seest- kui ka väljastpoolt! Vastasel korral võivad nad kõveraks tõmbuda.

Pärast maja montaaži soovitame lõplikul viimistlusel kasutada ilmastikuolude kaitseks värvi, mis kaitseb puitu niiskuse ja UV-kiirguse eest.

Värvimisel kasutage kõrgekvaliteedilisi tööriistu ja värve, järgige värvide kasutusjuhendit, tootja ohutus- ja kasutamisjuhiseid. Ärge kunagi värvige otsese päikese käes ega vihmase ilmaga. Laske end erialaspetsialistil nõustada töötlemata okaspuu jaoks mõeldud värvide osas ja järgige värvitootja juhiseid.